Günün Şiiri -24- / Tahirle Zühre Meselesi - Nâzım Hikmet


Yorum Gönder

Asıl önemli olanın sevilmek değil sevmek olduğunu anlatan, aşkın biraz bencilliğini anlatan bir şiirdir. İlk okuduğum yıllarda anlam verememiş, zühre tahir'i sevmesse elbette tahir olamaz diye isyan etmiştim. Ama zamanla sevginin tek taraflı bir mücadele olduğunu anladığım anda Nazım Hikmet'in ellerini öpmek istemişimdir.

Bence de sevilmekten daha önemli olanı sevebilmek. Tabii ki en zor olanı da.

Tahir olmak da ayıp değil; Zühre olmak da... Bütün işin yürekte olduğunu ne de güzel anlatmış Nazım.Çok severim bu şiiri.Paylaşım için teşekkürler...

Benim de çok sevdiğim şiirlerden biridir. Beğendiğim ve dönüp dönüp okuduğum şiirleri Günün Şiiri başlığı altında yayınlıyorum. Hem ben yeniden okuyorum bazı şiirleri hem de yolu Gece Edebiyat'a düşenlere bir şiir armağan etmiş oluyorum. Seçtiğim diğer Günün Şiirlerini de okumanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla.

Dünyaya mal olmuş hiç ekimemiş şiirler. Her okuyuşta ayrı bir anlam kazanan şiirler.
Genco Erkal'ın sesinden dinlemiştim. Harikaydı.
Çok teşekkürler.

Genco Erkal'ın sesinden daha da güzelleşiyor Nâzım dizeleri. Fazıl Say'ın müziği Genco Erkal'ın sesiyle Nâzım Oratoryosu'nu dinleyesim geldi şimdi. Yorumunuz için teşekkür ederim.

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget