Gece XCIII


13 Ağustos 2015
Perşembe

Uzun zamandır eksikliğini hissettiğim bir sanat televizyonu fikri bugün yeniden zihnime düştü. Hem de öncekilerden daha büyük bir eksiklik hissiyle birlikte. Yüzlerce tv kanalının bulunduğu beyaz ekranda bir tane bile sanat yayını yapan kanalın olmaması gerçekten halkımızın bakış açısını çok iyi bir şekilde yansıtıyor. Halk talep etmedikten sonra kim kendini riske atar da izlenmeyeceği belli olan bir kanal kurar ki?
Ama birilerinin çıkıp en azından internet ortamında böyle bir yayın akışı sunan kanal kurması gerekiyor bence. Haftada 20 saat yayın yapması yeter de artar bile. Sanat üzerine birçok şeye internet üzerinden ulaşabiliyoruz fakat özellikle tiyatro oyunları, opera ve baleler, klasik müzik konserleri, çok önemli sanat insanlarıyla yapılan söyleşiler veya sinema tarihinin ilk filmlerine yeterince ulaşamıyoruz. Resimler, heykeller, mimari eserler üzerine çekilen bilgilendirici videoları izleyemiyoruz. Dahası bunlara tek tek ulaşabilsek de bir bütünlük içinde yayın yapan, detaylı bir arşive sahip olan, izleyicilere sanatın ne olduğunu önemli danışmanlarla, planlı programlı bir şekilde anlatmaya çalışan bir yayın akışının bütünlüğüne sahip olamıyoruz. O yüzden birilerinin çıkıp bir sanat televizyonu kurması gerektiğini ve bunun büyük bir eksiklik yarattığını dile getirmekten başka bir yol da bulamıyorum.

on3ağustos’15gecesi edirne

Tuna BAŞAR

Yorum Gönder

[blogger][facebook]

Tuna BAŞAR

{facebook#https://www.facebook.com/tunabasar} {twitter#https://www.twitter.com/tunabasar35} {google-plus#https://plus.google.com/+TunaBasar} {pinterest#https://tr.pinterest.com/tunabasar35} {youtube#https://www.youtube.com/c/TunaBasar} {instagram#https://www.instagram.com/tunabasar35}

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget